• Nieuwsbrief
  • Adverteren en contentmarketing
  • Contact
ITchannelPRO
  • Nieuws
  • Achtergrond
  • Evenementen
  • Video
  • Magazines
    • Alle Magazines
  • Vacatures
  • Personalia
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
ITchannelPRO
  • Nieuws
  • Achtergrond
  • Evenementen
  • Video
  • Magazines
    • Alle Magazines
  • Vacatures
  • Personalia
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
ITchannelPRO
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Enreach 1Banner_Marieke_Bita Capestone Capestone-1144x350 C-IT community

Cisco Annual Internet Report: in 2023 ondersteunt 5G wereldwijd meer dan 10% van de mobiele verbindingen

19-02-2020
Deel op LinkedinDeel op FacebookDeel via WhatsappDeel via mail

Volgens het Cisco Annual Internet Report zal 5G tegen 2023 meer dan 10% van de mobiele verbindingen in de wereld ondersteunen. De gemiddelde 5G-snelheid zal 575 megabit per seconde bedragen, ofwel 13 keer sneller dan de huidige gemiddelde mobiele verbinding. Met geavanceerde prestatiemogelijkheden zal 5G meer dynamische mobiele infrastructuren leveren voor AI- en opkomende IoT-toepassingen, waaronder zelfrijdende auto’s, smart cities en digitale gezondheidszorg.

In de afgelopen 50 jaar is er elk decennium een innovatieve mobiele technologie geïntroduceerd. De vraag naar mobiele bandbreedte is geëvolueerd van spraakoproepen en sms-berichten naar ultra-high-definition (UHD) video en een verscheidenheid aan augmented reality en virtual reality toepassingen. Wereldwijd blijven consumenten en zakelijke gebruikers hun behoeften en verwachtingen voor mobiele netwerken opschroeven. Deze trend wordt duidelijk benadrukt door de acceptatie en het gebruik van mobiele applicaties. Sociale netwerken, videostreaming en downloads, zakelijke productiviteit, e-commerce en gaming zullen de groei van mobiele applicaties doen stijgen naar bijna 300 miljard downloads in 2023.

“We zien in ons onderzoek een voortdurende toename van het aantal internetgebruikers, apparaten, verbindingen en meer druk op het netwerk dan we ons hadden kunnen voorstellen”, zegt Roland Acra, Senior Vice President en Chief Technology Officer bij Cisco. “De inzichten en kennis die we met ons jaarlijkse internetrapport op doen, helpen serviceproviders wereldwijd om hun netwerken voor te bereiden op de continue groei van het aantal verbindingen. Verder geeft het rapport inzicht in de beste kansen voor serviceproviders om hun technologische innovaties en strategische investeringen te benutten.”

Cisco Annual Internet Report Highlights (2018-2023)

Het Cisco Annual Internet Report heeft betrekking op mobiele netwerken en Wi-Fi- en vaste breedbandnetwerken met kwantitatieve prognoses over de groei van het aantal gebruikers, apparaten en verbindingen, alsook netwerkprestaties en relevante trends over de prognoseperiode 2018 – 2023.

1.            Voorspellingen voor wereldwijd gebruik van mobiel en internet in 2023

•             Meer dan 70 procent van de bevolking wereldwijd (5,7 miljard mensen) heeft mobiele connectiviteit (2G, 3G, 4G, of 5G).

•             66 procent van de wereldwijde bevolking (5,3 miljard mensen) gebruikt het internet.

2.            Voorspellingen voor aantallen apparaten en verbindingen in 2023

•             Per persoon hebben we 3,6 met internet verbonden apparaten en ongeveer 10 apparaten/verbindingen per huishouden.
•             Bijna de helft (47%) van de apparaten en verbindingen ondersteunt video.
•             Machine-to-machine (M2M) verbindingen die een breed scala aan IoT-applicaties ondersteunen, vertegenwoordigen de helft (14,7 miljard) van de totale hoeveelheid apparaten/connecties.

3.            Prognose voor mobiel gebruik in 2023

•             45% van alle apparaten heeft een mobiele verbinding (3G en lager, 4G, 5G, of Low Power Wide Area (LPWA)) en 55% is aangesloten via wifi.
•             10,6% van de totale hoeveelheid mobiele connecties zullen gebruikmaken van 5G, vergeleken met 0,0% in 2018.
•             In 2023 loopt wereldwijd 14.4% verbindingen via LPWA, vergeleken met 2,5% in 2018.

4.            Prognose voor wifi wereldwijd in 2023

•             Wereldwijde wifi-hotspots groeien van 2018 tot 2023 met een factor 4. Tegen 2023 zijn er bijna 628 miljoen publieke wifi-hotspots wereldwijd, vergeleken met 169 miljoen in 2018.
•             Wereldwijd groeit van 2020 tot 2023 het aantal Wi-Fi 6 hotspots met een factor 13, wat neerkomt op 11% van alle publieke wifi-hotspots in 2023.

5.            Prognose in netwerkprestaties (mobiel, wifi, vast breedband) in 2023

•             Wereldwijd zijn mobiele connecties gemiddeld meer dan drie keer zo snel, een toename van 13 Mbps (2018) naar 44 Mbps (2023).
•             Wifi-connecties zijn gemiddeld wereldwijd meer dan drie keer zo snel, een toename van 30 Mbps (2018) naar 92 Mbps (2023).
•             Vaste breedbandconnecties zijn wereldwijd gemiddeld meer dan twee keer zo snel, een toename van 46 Mbps (2018) naar 110 Mbps (2023).

6.            Wereldwijde cybersecurity-trends tot en met 2019

•             De frequentie van DDoS-aanvallen neemt wereldwijd met 39% toe.
•             Piekomvang van aanvallen neemt wereldwijd elk jaar toe met 63%.
•             Gemiddelde omvang van DDoS-aanvallen is 1 Gbps (23% heeft een grotere omvang); aanvallen tussen 100 Gbps en 400 Gpbs laten jaarlijks een groei zien van 776%.

Cisco Annual Internet Report Forecast

Het Cisco Annual Internet Report is een wereldwijde, regionale en landelijke prognose/analyse die de digitale transformatie beoordeelt en dient als vervanging voor de Cisco Visual Networking Index (VNI) Forecast. Het rapport heeft betrekking op vaste breedband-, Wi-Fi- en mobiele (3G, 4G, 5G) netwerken. Kwantitatieve projecties worden verstrekt over de groei van het aantal internetgebruikers, apparaten en verbindingen, evenals netwerkprestaties en nieuwe applicatie-eisen. Er worden ook kwalitatieve analyses verricht en beoordelingen gegeven op vier strategische gebieden: applicaties, veiligheid, transformatie van de infrastructuur en het versterken van medewerkers en teams.

Cisco Annual Internet Report Methodologie

Het Cisco Annual Internet Report voor 2018 tot 2023 is gebaseerd op onafhankelijke analistenprognoses en het eigen intellectuele eigendom van Cisco. Een gedetailleerde methodologiebeschrijving is opgenomen in het complete rapport. Het Cisco Annual Internet Report (net als zijn voorganger, de Cisco VNI-voorspelling) is bedoeld om geloofwaardige industriestatistieken voor internetgroei te bieden aan nationale overheden, netwerkbeheerders, academische onderzoekers, telecommunicatiebedrijven, technologie-experts en analisten over de hele wereld.

Tags: 3G4G5G

GerelateerdeBerichten

Eurofiber-twitter

NTT DATA en Eurofiber samenwerking Private 5G managed service voor bedrijven

2025/07/10
Partner Event Jacques podium

Eerste Partner Event Internet on Demand

2025/06/17
Volgend bericht
Hoe een offline virus ’s werelds grootste telefoonbeurs uitschakelde

Hoe een offline virus ’s werelds grootste telefoonbeurs uitschakelde

Uitgelichte Vacatures

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Business Administration Specialist

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Inside Sales Executive

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Pre Sales Engineer

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

Upcoming Event

NLconnect Breeduit Jaarcongres 2025

11-09-2025 - 20:00

Vision Unfold

23-09-2025 @ 13:00 , more

Smart Living Society: slimmer en vitaal thuiswonen

24-09-2025 - 19:30

Omada Solution X Partner Event 2025

10-09-2025 - 15:00

European Resilience Summit – Den Haag

14-10-2025 @ 10:00 , more
View All Events
Bekijk alle evenementen
itchannelpro logo

ITchannelPRO is hét kennisplatform voor de circa 10.000 Telecom en IT-business partners en geldt als de primaire informatiebron in het IT-kanaal in Nederland.

Overige publicaties
Circulaire IT
DatacenterWorks
InfosecurityMagazine
CloudWorks
Business & IT

Over ITchannelPRO

  • Over ITchannelPRO
  • Tip de redactie
  • Adverteren en contentmarketing
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adreswijziging doorgeven
  • Contact

Contact

Varenmeent 5
1218 AN Hilversum

035 204 1000
info@itchannelpro.nl

ITchannelPRO is onderdeel van LuteijnMedia BV

  • Privacybeleid
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Colofon

© 2022 ITchannelPRO | Beheer: Growing Lemon

Altijd op de hoogte blijven?

Wil je niks missen? We houden je dagelijks op de hoogte van het laatste nieuws! Je kunt je aanmelden voor onze nieuwsbrieven door het formulier in te vullen.

Wil je de nieuwsbrief uiteindelijk toch niet meer ontvangen? Geen probleem! Je kunt je op elk moment weer afmelden.

Inschrijven
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • ‘Integratie Teams en Xelion geeft keuzevrijheid’
  • ‘Partners zijn de belangrijkste schakel’
  • Aboneren CloudWorks
  • Aboneren InfoSecurity Magazine
  • Abonneren
  • Abonneren Datacenter works
  • Adreswijziging doorgeven
  • Adverteren en contentmarketing
  • Adverteren in ITchannelPRO Magazine #1
  • bedankt voor het aanmaken van contact
  • Bedankt voor het aanmaken van een bericht
  • Bedankt voor het aanmaken van een nieuw evenement
  • Bedankt voor het aanmaken van een nieuwe vacature
  • Bedankt voor het abonneren op de nieuwsbrief
  • Bedankt voor het abonneren op ons Magazine
  • Bedankt voor het adverteren
  • Bedankt voor het tippen van de redactie
  • Bedankt voor het wijzigen van uw adres
  • Bedrijf
  • Bedrijf toevoegen
  • Bedrijvengids
  • CEO Jean-Paul Weterings van Exertis Benelux over Microsoft Teams:
  • Circulaire-IT magazine
  • Cloudworks magazine
  • Colofon
  • Compliant en veilig met Microsoft Teams
  • Contact
  • Cookie verklaring
  • Datacenter works magazine
  • De Nationale CyberSecurity Monitor 2020
  • Digitaal dossier
    • Benieuwd naar het ecosysteem van MS Teams?
    • Deelnemen aan het digitaal dossier rondom Circulaire IT?
  • Digitale telecomorganisatie
  • Disclaimer
  • Evenementen
  • Evenementen
  • Event Archive Item
  • Event Detail
  • GD Archive Item
  • Grote vraag naar Adoptify-ondersteuning van Microsoft 365 en MS Teams
  • Home
  • InfoSecurity Magazine
  • ITchannelPRO magazine
  • Jabra Evolve2-headsets zetten de nieuwe standaard
  • Locatie
  • Logitech & Microsoft: al veertig jaar een goed huwelijk
  • lorem20254
  • Lydis met Yealink koploper in MS Teams-hardware
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Nuvias UC; specialist bij uitstek
  • Over ITchannelPRO
  • Plaats een vacature
  • Place Archive Item
  • Place Detail
  • Places
  • Poly: de kracht achter waardevol menselijk contact en samenwerken​
  • Privacybeleid
  • Stapsgewijs overstappen van Skype for Business naar MS Teams is noodzaak
  • Start-up Anyroute biedt resellers platform met telefonie via Microsoft Teams
  • Telefonie of communicatie, het is een groot verschil
  • Terms and Conditions
  • ThemaTeam stelt het werkveld en de belevingswereld van medewerkers voorop
  • Tip de redactie
  • Vacature dashboard
  • Vacatures
  • Video
  • Visie Mark Meerbeek van Ditox op toekomst van (samen)werken
  • Voice-DNA voor de digitale werkplek
  • Whitepaper Nieuwe rol van het dealerkanaal in online marketing en sales
  • Wijzigen
  • Zoekpagina

© 2022 ITchannelPRO | Beheer: Growing Lemon